Piłka Ręczna

Co to jest piłka ręczna?

Piłka ręczna to sport zespołowy rozgrywany przez dwie drużyny składające się z siedmiu zawodników na boisku, z bramką na środku każdego końca. Celem jest zdobycie bramki poprzez wrzucenie piłki do bramki, powyżej poprzeczki i poniżej obręczy. Zawodnicy mają przypisane konkretne pozycje, które określają ich rolę w zespole i ograniczają ich ruch na boisku. Piłka ręczna jest grą o szybkim tempie, która wymaga siły, szybkości i zwinności.

Piłka ręczna to sport drużynowy rozgrywany przez dwie drużyny składające się z siedmiu zawodników na prostokątnym boisku. Bramki zdobywa się poprzez wrzucenie piłki do bramki przeciwnika (3 punkty), gdy piłka dotknie strony przeciwnika na jednej długiej ścianie bez zatrzymania (2 punkty) lub gdy przejdzie po dotknięciu jednego zawodnika z jednej z drużyn, ale nie obu (1 punkt). Po przejściu do linii końcowej z posiadaniem piłki i udanym wrzuceniu jej do bramki podczas gry, gracze mogą wybrać natychmiastowe wyrzucenie jej z powrotem do kolejnej tury zamiast podania lub strzału do pustej bramki.

Jak grać w piłkę ręczną?

Piłka ręczna to sport drużynowy, w którym dwie drużyny po siedmiu zawodników rywalizują o zdobycie bramek poprzez wrzucenie piłki do bramki drużyny przeciwnej. Celem tej gry jest rzucenie lub kopnięcie piłki tak, aby trafiła w słupek bramki przeciwnika, nie dotykając po drodze żadnego zawodnika. Możesz to zrobić poprzez podawanie, bieganie i drybling nogami lub używając rąk do podawania lub strzelania na bramkę. Zawodnicy noszą sprzęt ochronny, taki jak ochraniacze na ramiona, łokcie, kolana i kaski; używają również kijów zamiast gołych rąk.

Piłka ręczna ma szybkie tempo, jest dynamiczna i energiczna! Gra się na boisku o wymiarach 40 metrów długości na 20 metrów szerokości z 10-metrowym polem karnym na każdym końcu (obszar, na którym wolno popełniać faule). Każda drużyna ma siedmiu zawodników – jednego bramkarza i sześciu graczy z pola, którzy próbują zdobyć bramki przeciwko bramkarzowi przeciwnika, rzucając lub kopiąc wysoko w słupki bramki przeciwnika (zwane poprzeczkami).