Piłka Nożna

Kim jest Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo to portugalski profesjonalny piłkarz, który obecnie gra jako napastnik w hiszpańskim klubie Real Madryt. Jest najdroższym graczem w historii piłki nożnej, po przeniesieniu z Manchesteru United do Realu Madryt w 2009 roku za 80 milionów funtów (ponad 120 milionów dolarów).

Ronaldo został czterokrotnie uznany za najlepszego europejskiego piłkarza przez UEFA i dwukrotnie otrzymał nagrodę FIFA World Player of the Year oraz Ballon d’Or. Poza licznymi reklamami, Ronaldo wydał również dwie książki: autobiografię zatytułowaną „CR7” oraz inną książkę, która szczegółowo opisuje historię jego życia, zatytułowaną „25 Moments of My Life”.

Kim jest Leo Messi?

Leo Messi jest piłkarzem. Urodził się w Argentynie i gra dla FC Barcelony, która jest obecnie najlepszą drużyną na świecie. Messi jest również ich kapitanem!

Nie jest zwykłym piłkarzem, jest jednym z najlepszych na świecie. Może grać zarówno jako napastnik, jak i pomocnik. W ostatnim sezonie zdobył 41 bramek, co pomogło mu zdobyć piątą nagrodę Ballon d’Or (wcześniej zdobył cztery).