Piłka Nożna

Kim jest Rober Lewandowski?

Robert Lewandowski to polski napastnik, który gra dla Bayernu Monachium. Jest kapitanem reprezentacji Polski. Urodził się w Warszawie.

Karierę rozpoczął w rodzinnym klubie Znicz Pruszków, a w 2008 roku przeniósł się do Legii Warszawa. W tym czasie został czołowym strzelcem reprezentacji z 45 bramkami w 91 występach. W 2010 roku dołączył do Borussii Dortmund, gdzie zdobył dwa tytuły mistrza Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów w 2013 roku, a następnie dołączył do Bayernu Monachium w 2014 roku.

Został trzykrotnie nazwany niemieckim piłkarzem roku (2014-15) i wielokrotnie przewodził zarówno w tabelach strzelców bramek Bundesligi, jak i Ligi Mistrzów podczas swojej kariery, a także zajął pierwsze miejsce na corocznej liście najlepiej opłacanych sportowców magazynu Forbes od 2011 do 2016 roku – osiągając ten wyczyn, mimo że nie był aktywnym graczem od stycznia 2019 roku! Jest również posiadaczem wielu rekordów, w tym najwięcej oficjalnych międzynarodowych czapek (80), najwięcej międzynarodowych bramek (54) i najwyższej opłaty transferowej kiedykolwiek zapłaconej przez jeden klub (70 milionów funtów).

Żona Roberta Lewandowskiego

Żoną Roberta Lewandowskiego jest Anna Lewandowska, polska modelka. Z Robertem wzięła ślub w 2013 roku.

Zanim poślubiła napastnika i została jego żoną, sama była sportowcem. Reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universe w 2011 roku, ale nie dotarła do finału.

Anna od tego czasu zajmowała się również modelingiem, w tym pojawiła się na okładce Vogue Paris u boku męża i ich córki Klaudii (która urodziła się w 2018 roku).