Piłka Ręczna

Zasady gry w piłkę ręczną

Piłka ręczna to sport drużynowy rozgrywany przez dwie drużyny składające się z siedmiu zawodników na boisku o wymiarach 40 na 20 metrów. Każda drużyna stara się zdobyć punkty wrzucając piłkę do bramki przeciwników. Mecz piłki ręcznej składa się z dwóch okresów trwających po 30 minut każdy, z przerwą po około 15 minutach na połowę czasu.

Bramki otoczone są 6-metrową strefą zwaną wolną strefą (pole obrony w piłce ręcznej). Strefa ta musi być broniona przez co najmniej trzech zawodników z każdej drużyny, w tym bramkarza. Przed wrzuceniem piłki do gry wszyscy zawodnicy muszą pozostać za swoją linią obrony, dopóki nie znajdą się w odległości 5 metrów od własnej bramki i nie będą mieli nad nią kontroli (zasada ta zwykle nie jest stosowana, gdy nie ma ryzyka kontuzji). Następnie jeden z zawodników rzuca lub podaje piłkę do kolegi z drużyny, który łapie ją i strzela do siatki strzeżonej przez drugiego bramkarza, który również czeka za linią bramkową, aż otrzyma rzut lub podanie od kolegi z drużyny, aby mógł również złapać i strzelić!

Reguły piłki ręcznej

Bo piłka ręczna to sport, w którym dwie drużyny po siedmiu zawodników podają sobie piłkę rękami, aby wrzucić ją do bramki drużyny przeciwnej. Drużyna, która zdobędzie najwięcej bramek wygrywa mecz.

Piłka ręczna rozgrywana jest w szybkim tempie na boisku, zarówno krytym jak i otwartym, przez dwie drużyny składające się z siedmiu zawodników, którzy podają, rzucają i łapią piłkę używając swoich rąk. Jeśli piłka zostanie rzucona prawidłowo do bramki przeciwnika, daje to trzy punkty dla twojej drużyny, a jeśli uda się ją przebić przez jakąkolwiek część własnej bramki, daje to jeden punkt dla twojej drużyny.